OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE na   XXIV Niedzielę Zwykłą 15 września 2024 r.

1. W poniedziałek Kościół wspomina w liturgii świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w środę obchodzi święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18:00 w święto ich patrona. W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  2. W naszej diecezji codziennie, każdego dnia w innej parafii, jest odprawiana Msza św. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W poniedziałek 16 września odprawienie takiej Mszy św. wypada na naszą parafię. Będzie ona odprawiona o godz. 7:00.
  3. W sobotę 21 września o godz. 12:00 Ks. Prał. Tomasz Boroń odprawi w naszej świątyni Mszę św. dziękczynną w 55 rocznicę swojej oraz Jego Koleżanek i Kolegów matury.
  4. Przypominamy, że 28 września 2024 r. w Targach Kielce odbędzie się forum ewangelizacyjne pod hasłem „Chrystus Nadzieją”. W ramach wydarzenia przewidziane jest spotkanie z Judem Antoine – świeckim charyzmatykiem pochodzącym z Malezji, który wraz z żoną i córkami głosi uzdrawiającą miłość Boga. Na spotkaniu oprócz głoszonego słowa przewidziana jest Eucharystia, uwielbienie oraz modlitwa wstawiennicza. Wszelkie informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej Kieleckiej Odnowy w Duchu Świętym kielce.odnowa.org.
  5. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak Dla CPK” serdecznie dziękuje za wszystkie podpisy, wspierające zobowiązanie władz publicznych do realizacji inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego.
  6. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Łokietka w Skale wraz z Radą Rodziców serdecznie zaprasza parafian oraz mieszkańców Skały i okolic na piknik pod hasłem „Powitanie Jesieni”, który będzie miał miejsce na terenie przyszkolnym, na ulicy Topolowej 25, w niedzielę 22 września od godziny 14:00. Zapewniamy wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.
  7. W „Niedzieli” polecamy artykuły: „Dlaczego te grzechy są główne?”, „Czym były i są odpusty w Kościele?” oraz „Spadochrony nad Renem”.

Awantury o krzyże w polskich urzędach mają sprawić wrażenie, że sprzeciw wobec symboliki chrześcijańskiej jest nadążaniem za Europą. To bzdura. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł na ten temat: „Krzyż w Europie” oraz artykuł o Całunie Turyńskim: „Pocałunek” i artykuł: „Przywilej ran”.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy pięknej, radosnej niedzieli i szczęśliwego tygodnia.